HOME FORUM Materiaal en techniek Lichtgewicht slaapzakken Reageer op: Lichtgewicht slaapzakken

Yves
Deelnemer
Aantal berichten: 13

Een donzen slaapzak met een comforttemperatuur van 0°C zal eerder 700 à 800g wegen. Een slaapzak van 5-600 gram zal eerder een limiettemperatuur van 0°C hebben, tenzij je voor een quilt (slaapzak zonder rug en kap) kiest.

Sommige fabrikanten duiden limiettemperatuur toch als comforttemperatuur aan of gebruiken misleidende omschrijvingen zoals ‘comfort/limit temperature’. Niet alle slaapzakken worden volgens de Europese norm getest, dus vaak zijn die cijfers het resultaat van giswerk. Neem al die richttemperaturen dus niet te letterlijk en kijk eerder naar donskwaliteit (fillpower), vulgewicht (hoeveelheid dons in slaapzak) en eventueel de herkomst van de dons (bijproduct van de slacht of geplukt van levende dieren). Met die gegevens kan je een veel eerlijkere vergelijking maken.

Suggesties voor slaapzakken:

– Rab Neutrino 400: http://rab.uk.com/products/sleeping-bags/neutrino_2/neutrino-400.html
– Rab Infinity 300: http://rab.uk.com/products/sleeping-bags/infinity_1/infinity-300.html
– Western Mountaineering Summerlite: http://www.westernmountaineering.com/index.cfm?section=products&page=Sleeping%20Bags&cat=ExtremeLite%20Series&ContentId=69
-Western Mountaineering Megalite: http://www.westernmountaineering.com/index.cfm?section=products&page=Sleeping%20Bags&cat=ExtremeLite%20Series&ContentId=19
– Feathered Friends Merlin en Osprey: http://www.featheredfriends.com/Picasso/Bags/Product/30Degree.html
– Mountain-Equipment Xero 350: http://www.mountain-equipment.co.uk/the_gear/down_sleeping_bags/xero/xero_350_0°c—465/
– PHD Minim 400: http://www.phdesigns.co.uk/product_info.php?cat=26&products_id=118
– Marmot Plasma 30: http://marmot.com/products/plasma_30?p=117
– Marmot Hydrogen: http://marmot.com/products/hydrogen?p=117
– Marmot Arroyo: http://marmot.com/products/arroyo?p=117
– Yeti Poland Boulder 300: http://www.yeti.com.pl/en/spiwory-kurtki-kamizelki-puchowe/details/67/12/puchowe-śpiwory-turystyczne/Śpiwór-puchowy-%3Cbr-/%3Eboulder-300
– Yeti Poland GTII 400: http://www.yeti.com.pl/en/spiwory-kurtki-kamizelki-puchowe/details/36/12/puchowe-śpiwory-turystyczne/Śpiwór-puchowy-%3Cbr-/%3Egt-ii-400
– Cumulus Liteline 300: http://www.sleepingbags-cumulus.eu/Lite-Line-300,down-sleeping-bags,2.html
– Cumulus Liteline 400: http://www.sleepingbags-cumulus.eu/Lite-Line-400,down-sleeping-bags,4.html
– Sea To Summit MCII en MCIII: http://www.seatosummit.com.au/sleepingbags/micro.php
– Golite Adrenaline 3-Season: http://www.golite.com/Adrenaline-800-Fill-3-Season-Mummy-Regular-P46817.aspx
– Alpkit Pipedream 400: http://www.alpkit.com/shop/cart.php?target=product&product_id=16415&category_id=286

Suggesties voor quilts:

– Golite Ultralite 3-Season: http://www.golite.com/UltraLite-800-Fill-3-Season-Quilt-Regular-P46821.aspx
– Katabatic Gear Palisade: http://katabaticgear.com/shop/palisade-sleeping-bag/
– Katabatic Gear Alsek: http://katabaticgear.com/shop/alsek-sleeping-bag/
– Enlightened Equipment Revelation: http://www.enlightenedequipment.com/revelation.html
– Enlightened Equipment Revelation X: http://www.enlightenedequipment.com/revelationx.html
– Nunatak Arc Alpinist: http://www.nunatakusa.com/site07/arc_products/arc_alpinist.htm
– Arklight Design Walden 400: http://www.arklight-design.com/PBSCProduct.asp?ItmID=10146542
– MLD Spirit (synthetisch): http://www.mountainlaureldesigns.com/shop/product_info.php?cPath=42&products_id=133

Er zijn er uiteraard nog veel meer.

Zoals altijd is de keuze aan online shops in het buitenland (vooral het VK en Duitsland) veel groter en zijn de prijzen er doorgaans lager dan bij ons. Tik gewoon in de Duitse of Britse variant van Google het product in, dat je zoekt en klik in het linkermenu op de tab ‘shopping’. Dan kom je al een heel eind.

Een paar populaire shops:

– The Outdoor Shop: http://www.theoutdoorshop.com/
– Webtogs: http://www.webtogs.co.uk/
– Telemark Pyrenees: http://www.telemark-pyrenees.com/en/
– Globetrotter: http://www.globetrotter.de/
– Bergzeit: http://www.bergzeit.de/
– Bergfreunde: http://www.bergfreunde.de/
– Arklight-Design: http://www.arklight-design.com/
– Ultralight Outdoor Gear: http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/
– Sack Und Pack: http://www.sackundpack.de/
– The Outdoor Warehouse: http://www.outdoorwarehouse.co.uk/
– Unterwegz: http://www.unterwegs.biz/
– De Berghut: http://www.berghut.be/
– Au vieux Campeur: http://www.auvieuxcampeur.fr/?acc=1.html